Petra Vymětalíková

psychk metoda

Jak jde dohromady metoda PSYCH-K® a kariérní poradenství?

PSYCH-K® je inovativní metoda, která využívá principy neurovědy a psychologie k transformaci podvědomí. Pomocí jednoduchých procesů a cvičení umožňuje identifikovat a přeprogramovat negativní přesvědčení a bloky, které nás brzdí v dosahování našich cílů. Dá se dobře využít ve všech oblastech života, tedy i kariérním poradenství.

Jak probíhá sezení PSYCH-K® s tématem kariérního poradenství?

Metoda PSYCH-K® je pro kariérní poradenství zajímavá právě tím, že se zaměřuje na podvědomí. Často jsme ovlivňováni nevědomými přesvědčeními a programy, které nás mohou brzdit v našem profesním růstu. Metoda PSYCH-K® nám umožňuje identifikovat tyto bloky a pomocí jednoduchých, ale mocných procesů je transformovat. Díky PSYCH-K® si můžeme uvědomit a změnit naše nevědomé přesvědčení ohledně pracovního úspěchu, sebevědomí, či schopnosti dosáhnout svých cílů.

PSYCH-K® není jen pro ty, kteří se potýkají s konkrétními problémy v kariéře. Je to nástroj pro každého, kdo touží po větší jistotě, motivaci a naplnění ve své práci. Metoda PSYCH-K® a kariérní poradenství se mohou krásně doplňovat a podpořit klienty na více úrovních.

 

psychk

Může se stát, že jste z předchozí práce neodešli „dobrovolně“ či vám z ní zůstala jakákoli „pachuť“.  Nejprve se podíváme na skutečné ukončení předchozí pracovní zkušenosti, tak aby vám nic nebránilo v hledání nové práce.

Může být, že jste v procesu hledání práce a nejde to (zatím) dle vašich očekávání. Společně vytvoříme věty (tzv. prohlášení), která vás na cestě k úspěšnému hledání práce podpoří ve vašem podvědomí. U každého člověka je situace jiná – někdo potřebuje více podpořit sebevědomí či sebedůvěru, někdo jiný více v oblasti praktických záležitostí.

Takto můžou vypadat případná prohlášení, s kterými můžeme během PSYCH-K® sezení pracovat (berte je jako možné příklady, finální podoba záleží vždy na konkrétní situaci každého člověka).

 • Adaptuji se na dnešní měnící pracovní trh a nacházím na něm své místo.
 • Věřím, že nacházím skvělou práci, v které se cítím dobře.
 • Vhodná práce pro mě existuje.
 • Jsem schopná pojmenovat své silné stránky a vím, jakou práci chci.
 • Jsem dost dobrá.
 • Jsem si vědoma svých kvalit.
 • Znám svou hodnotu.
 • Během pohovoru se cítím klidně.
 • Dělám vše, co je v mých silách pro získání skvělé práce.
 • Vím, co chci.
 • Jsem autentická během pohovoru.
 • Otevírám se novým možnostem spolupráce.
 • Jsem připravena na kariérní změnu.
 • Cítím se připravena na pracovní pohovor.

AKČNÍ KROKY PŘI SEZENÍ PSYCH-K®

Poté co „nahrajeme“ potřebná prohlášení do vašeho podvědomí se dostaneme k praktické aplikaci změn v životě. Odvedenou práci v našem podvědomí je nutné podpořit akčními kroky ve vašem životě.

Akční kroky záleží na vaší aktuální situaci, jak nejlépe podpořit změnu, kterou jsme v podvědomí udělali. U někoho můžou být zaměřené prakticky v duchu kariérního poradenství:

 • aktualizace životopisu
 • rozhovor s kariérní poradkyní o tom, jakou práci byste rádi
 • jak se připravit na nadcházející pracovní pohovor

V těchto případech bych vám doporučila oslovit kariérního poradce – tím může být např. Pavla.

Pokud jsme se při sezení více dotýkali tématu sebevědomí a sebedůvěry při hledání práce, tak akčním krokem bude též něco konkrétního, co můžete záhy udělat, ale bude se to týkat vaší podpory v této oblasti – z mojí zkušenosti klienti volí aktivity typu koupě něčeho nového do šatníku na nadcházející pohovor, podpůrné prohlášení ať už napsané na zrcadlo v koupelně či si ho připomenout po probuzení. Konkrétním akčním krokem může být i to, že odpoví na konkrétní pracovní nabídku a jdou na pracovní pohovor s větší sebedůvěrou. Možností je nepřeberné množství a záleží na konkrétním člověku, jak by se rád podpořil.

Zaujala vás metoda PSYCH-K®?  Jak mě můžete kontaktovat?

Jsem preferred facilitátorkou metody PSYCH-K® a ráda vás podpořím  –  pomocí PSYCH-K® se dá pracovat se všemi oblastmi života (osobní či pracovní a partnerské vztahy, rodičovství, různé fóbie a obecně strachy, sebedůvěra, zdravotní témata atd.). Nabízím sezení online či osobně v Dobřichovicích u Prahy – více informací najdete na mém webu či si můžete domluvit sezení tudy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *