Petra Vymětalíková

PSYCH-K

Co to je PSYCH-K® a jak může pomoci?

Slýcháváte o metodě PSYCH-K® , která pracuje s nastavením našeho podvědomí? A říkáte si, jak funguje a o čem to vůbec je?


Jitka Pekárková metodu vyzkoušela a o pozvala mě k sobě na rozhovor, abych objasnila i dalším, o čem, tato metoda je.

Metoda PSYCH-K® nám umožňuje měnit naše limitující podvědomá přesvědčení tak, abychom žili život, který chceme. Pomocí PSYCH-K® se dá pracovat se všemi oblastmi života včetně zastupování jiných lidí (například v případě dětí) nebo i zvířat. Celý proces je řízen výlučně moudrostí našeho těla, podvědomí a nadvědomí.

To nejdůležitější z rozhovoru najdete v přepisu níže.

Petra: PSYCH-K je  metoda, která pracuje s našimi limitujícími podvědomými přesvědčeními – tedy čímkoli, co máte pocit v životě, že vám nefunguje. Často je za tím nějaké limitující nebo pro nás už nefunkční přesvědčení typu třeba nejsem dost dobrá, já nemám hudební sluch, takže nikdy nebudu zpívat – a to všechno jsou programy, které máme nahrané v našem podvědomí, aniž bychom si toho byli vědomi. A ani nemusíme vědět, odkud se tam dostali.

S čím může PSYCH-K® pomoci?

Jitka: A ono to nefunguje nebo nezaměřuje se to jenom na tyhle podvědomé programy, které jste zmínila, ale může to fungovat i v souvislosti s financemi, se zdravím dokonce, což mě velmi mile překvapilo. S čím vším teda nám PSYCH-K® může pomoct?

 

Petra: Já bych řekla, že se vším, ale chápu, že to je pak těžko uchopitelné, ale opravdu to tak je: když se podívám, s čím přichází klienti, tak nejčastěji jsou to témata sebehodnota, sebedůvěra, vztahy nebo nějaké zdravotní potíže, anebo třeba řeší svoje děti nebo blízké. Tématem opravdu může být cokoliv, co vidíte, že vám v životě neslouží, nefunguje, a tak je možné se skrz PSYCH-K® na to podívat. U PSYCH-K® je důležité, že se nehrabe v minulosti, ale dívá se na to, jak to máme teď. A hlavně, jak bychom to chtěli mít od nyní v životě.

Jak sezení PSYCH-K® probíhá?

Jitka: A teď jste trošku zmínila, jak ta metoda funguje, jak to konkrétně vypadá. Já jsem si to neuměla úplně představit, než jsem si to s vámi vyzkoušela poprvé a neuvěřitelně mě překvapilo, jak je ta metoda jednoduchá nebo pro mě jako pro člověka, který si jde něco důležitého řešit, tak to bylo jednoduché.

 

Petra: Já jsem moc ráda za to, co teď popisujete, Jitko, za to, že i vy, když jsme spolupracovali, jste to vnímala jako jednoduchou metodu, protože to je to, co já na PSYCH-K® miluju. Celé PSYCH-K® je o napojování se na moudrost našeho těla a propojování s naším podvědomím a nadvědomím.

Já rozumím, že pořád o tom možná mluvím trošku neuchopitelně, takže to sezení si můžete představit tak, že na začátku se krátce pobavíme o tom, s čím přicházíte, co je to téma, co vám teď v životě nefunguje, chtěli byste ho mít jinak a následně si ověříme, jaká je reakce podvědomí na dané téma. Většinou společně tvořím cílové prohlášení – to si můžete představit tak, že je to věta, kterou víte, že chcete v životě žít – někdo tomu též říká afirmace.
Vy jste třeba zmínila hojnost, tak to může být žiju v hojnosti nebo mám dostatek peněz na všechno, co v životě chci. Potom se ptáme našeho nadvědomí, jestli je bezpečné a vhodné v tu danou chvíli s tím tématem pracovat a potom se díváme už na to, jestli to téma, s kterým chceme pracovat, jestli tam v tu chvíli už je “nahrané” podvědomí nebo není a je potřeba s ním pracovat a ta konkrétní práce pak může být v sedě, ve stoje, je to jako opravdu pestré. Nevím, jestli takhle už je to Jitko dostatečně konkrétní. Možná zkuste vy popsat svoji zkušenost.

 

Jitka: já věřím, že se to strašně těžko popisuje nějak konkrétně, protože těch částí té metody je spousta. A mně se líbilo to, že jsme spolu opravdu prošli ten můj problém nebo tu jednu konkrétní věc, kterou jsem chtěla řešit a hledali jsme ten výsledek, jak já si to představuju a jak já to chci. Hledali jsme společně a řešili jsme vhodný výraz tak, abych já se v tom cítila dobře, ale pak samotná ta změna byla snadná.

Petra: A já bych možná jenom doplnila, že je to opravdu přes různé jednoduché techniky a důležitou součástí je práce skrze svalový test, kde se např. ověřuje, jestli ten proces už je u konce, nebo jestli se objeví nějaké další téma, které s tím souvisí.  Nedílnou součástí sezení jsou akční kroky – na to bych taky chtěla upozornit, že to není jenom o tom našem sezení, kde „nahrajeme“ cílové prohlášení do našeho podvědomí, ale nedílnou součástí je splnění domluvených akčních kroků. Tím chci i zabránit tomu, aby si někdo nemyslel, že PSYCH-K® jsou zázraky na počkání. Akční kroky jsou podstatnou částí sezení.

 

Jitka: Já jenom tady k těm akčním kroků. Nechtěla bych, aby si to někdo představoval nějak strašidelně a náročně – jedná se o drobné krůčky, které člověk po sezení udělá a které nejsou součástí jeho každodenní rutiny.

Petra: Přesně tak a zároveň bez těchto akčních kroků nebude sezení kompletní.

———————————————————————————————————————————————–

Zajímá vás vědecká stránka této metody, prohlédněte si vydané studie o PSYCH-K® (v angličtině) na této stránce: https://psych-k.com/psych-k-research/

Jsem preferred facilitátorkou metody PSYCH-K® a ráda vás podpořím  –  pomocí PSYCH-K® se dá pracovat se všemi oblastmi života (osobní či pracovní a partnerské vztahy, rodičovství, různé fóbie a obecně strachy, sebedůvěra, zdravotní témata atd.). Nabízím sezení online či osobně v Dobřichovicích u Prahy – více informací najdete na mém webu či si můžete domluvit sezení tudy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *